• Головна
  • В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО)
13:00, 15 січня 2015 р.

В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО)

13 січня, у залах Закарпатського художнього музею ім. Й.Бокшая урочисто відкрилася виставка творів народного художника України В’ячеслава Приходька (1940-2011), присвячена 75-річчю від дня народження митця.

Свою назву “In memoriam” вона отримала неспроста, адже чотири роки тому великого творця, педагога, доброго сім'янина та просто хорошої людини не стало. Але пам'ять про художника живе і донині у численних його картинах, а колеги заледве миряться з втратою талановитого колеги.

Відкривали та закривали експозицію під чудові співи хору “Кантус”, з яким В’ячеслав Приходько встиг тісно подружитися ще за життя. Він старався не пропустити жодного їх ужгородського концерту. Вдячні хористи у відповідь без роздумів погодилися завітати на ювілейну виставку та пречудово виконали декілька різдвяних колядок, у тому числі і славнозвісного “Щедрика”.

Між тим у залі зібралося багато поважних гостей, як от Генконсули Угорщини та Словаччини, представники обласної та міської влади, відомі художники, колеги митця.

Директор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник, зокрема, розповів, що В’ячеслав Приходько став одним із засновників цього знаного закладу. Адже коли виникла потреба закрити посаду викладача живопису, потрібен був хтось з художньою освітою, педагогічним талантом, званнями та перспективою стати професором. Саме такою людиною і виявився митець. Дуже скоро він став улюбленцем колективу і студентів, і з-під його легкої руки було випущене не одне покоління митців.

Присутні згадали добру вдачу Приходька; його фантастичну працьовитість, бо ж автор не залишав недоробленим жодного етюду; любов до Ужгорода, який попри всі пропозиції і вмовляння чоловік не залишив; добрий гумор і талант до карикатур, які радували закарпатських читачів зо два десятки років тощо.

В’ячеслав Приходько – яскравий носій художньої традиції закарпатського малярства, відомий широкому загалу як художник з креативним поглядом на світ, талановитий колорист, майстер урбаністичних краєвидів, сюжетних композицій, натюрмортів, позначених конструктивністю художнього формовияву. Його мистецькі праці значною мірою акумулюють естетичні та світоглядницькі ідеї і запити доби.

Народився художник 13 січня 1940 року в м. Золотоноша Черкаської області. З 1946 року жив і працював на Закарпатті, що стало для нього другою батьківщиною, любов до якої проніс через усе своє життя.

В 1955–1959 роках здобував художню освіту у Ужгородському училищі прикладного мистецтва, згодом продовжив навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (1959-1965). Член Національної Спілки художників України з 1973 року. З 1990 року - заслужений художник України, з 2004 року - народний художник України, 1997 рік - лауреат премії ім. И. Бокшая та А. Ерделі в жанрі образотворчого мистецтва. Персональні виставки: 1981, 1984 pp. - м. Ужгород, 1990, 1992 pp. - м. Мюнхен (Німеччина), 1994 р. - м. Требішов (Словаччина), 1995 р. - м. Будапешт (Угорщина), 2000 р. -м. Ужгород.

В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-1
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-2
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-3
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-4
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-5
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-6
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-7
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-8
В Ужгороді відкрили художню виставку пам'яті В’ячеслава Приходька (ФОТО), фото-9
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#на закарпатті #в ужгороді #виставка #приходька #художня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...