• Головна
  • Ребро - ключове з'єднання: як змінити активатор пральної машини
Новини компаній
16:59, 28 листопада 2023 р.

Ребро - ключове з'єднання: як змінити активатор пральної машини

Новини компаній

Однією з найнеприємніших несправностей у роботі пральної машини (мова йде про машини з горизонтальним завантаженням) є поломка активатора барабана. Не випадково на форумах Інтернету можна зустріти скарги споживачів такого зразка, мовляв, я віддав стільки грошей за пралку, що вона повинна сама себе ремонтувати, а виявляється, вони (виробники) не можуть нормально прикріпити пластмасову кришку. Деяким чином можна погодитися з цим: хоча в пральних машинах і використовуються останні технічні досягнення, ребро барабана залишається слабким ланцюгом.

Отже, це слід сприймати як даність і підходити до цього практично: по-перше, не панікувати - гомін у барабані ще не привід для переляку, а по-друге, несправність, за бажанням, можна усунути своїми силами.

Ребро барабана - що це за деталь і яке її призначення

Ребро - ключове з'єднання: як змінити активатор пральної машини, фото-1

Активатор, ребро, підйомник білизни, ударник або лопасть, як ще називають цю деталь, - це пластиковий брусок (зазвичай 3-4 штуки на барабані), призначений для підвищення ефективності процесу прання. Він має у січенні форму трапеції або трикутника (в залежності від глибини барабана може бути від 8 до 25 см в довжину) і кріпиться на його стінки. Коли ви вмикаєте машину, двигун приводить в рух бак, в якому, з свого боку, починають обертатися лопасті-активатори. Вони перемішують білизну, поліпшуючи контакт з мийним середовищем, що дозволяє швидше позбутися забруднень. Також під час віджимання активатори видаляють зайву вологу, утримуючи білизну на стінках бака. А ще під час полоскання перевертають білизну, допомагаючи вимивати залишки порошку і ополіскувача.

Як бачимо, ці маленькі пластмаски відіграють важливу роль у всьому процесі прання. На жаль, конструктори ще не придумали нічого технічно досконалішого, ніж кріпити ці деталі до корпусу барабана за допомогою пластмасових защіпок або саморізів. Це і є їх "ахіллесова п'ята". І навіть протиударна структура ребер не надає їм 100-відсоткової гарантії надійності.

Причини пошкодження ребер барабана

Чому ж так часто "відлітають" лопасті? Тут, звісно, якщо вони з самого початку не є дефектними, є всього лише дві причини. Перша - порушення правил експлуатації. Наприклад, важкий черевик при обертанні в барабані може не лише вирвати активатор, але навіть вигнати сам барабан. Потрапляння в деталь різних твердих предметів може спровокувати його поломку. Кожного разу, кладучи речі в барабан, важливо перевіряти їх на наявність чужорідних предметів. Залишені в кишенях монети або ключі зразу не розіб'ють лопаті, але якщо це стається регулярно, рано чи пізно це призведе до розташування кріплень і всіх наслідків, які з цим пов'язані.

Друга причина набагато серйозніша - це дисбаланс барабана, який може виправити лише фахівець. Причиною такої несправності найчастіше стає перевантаження. Ніколи не "напихайте" бак аж до верху!

Якщо під час роботи машинки в режимі віджимання ви почуєте гучний шум, знайте - це тривожний сигнал. Тут наслідками може бути не лише поломка ребра, але й виходження з ладу всієї машини!

Як замінити ребро барабана

Отже, ви вибралися з "легким переляком", і поломка обмежилась ламаною лопаттю. Що робити? На початку слід оглянути барабан на предмет деформації: якщо вона є, то це до майстра, якщо ні - ми самі замінимо ребро. Якщо воно не "відлетіло" повністю, а коливається в пазах кріплення, його потрібно зняти. У верхній частині ребра, як правило, посередині, є углублення, в якому схована защілька. Щоб відстегнути її, знадобиться щось тонке і жорстке, наприклад, в'язальна спиця або підходящий за діаметром ключ-шестигранник. Углублень або отворів може бути кілька, тому за допомогою нашого пристосування слід прощупати і знайти саме те, яке потрібно - ви це зрозумієте за глибиною утоплювання.

Обережно вдавлюємо інструментом язичок защільки всередину лопаті і зсуваємо її вглиб барабана (ми говоримо зараз про найпростіші способи кріплення активаторів барабана. Є моделі із складними і навіть комбінованими кріпленнями - у цих випадках краще все ж звернутися до фахівця).

Далі знімаємо деталь і оглядаємо її "ліжко". Усуваємо обломки, якщо вони присутні, і перевіряємо розташування металевих язичків на стінках барабана. Зазвичай вони вигнуті під 45 градусів до поверхні бака. Можливо, якийсь з язичків стоїть неправильно - вирівнюйте його відверткою по лінії інших.

Потім вивчаємо маркування машини і за ним робимо замовлення в інтернет-магазині, або зі старою деталлю йдемо в магазин (ціна нової деталі в середньому від 100 до 300 грн). Нове ребро приміряємо до посадкового місця - воно повинно чітко лягає в спеціальні пази. Потім втаплюємо його і зсуваємо до упору, щоб защількувався блокуючий язичок. Вручну прокручуємо барабан і переконуємося в жорсткості прилягання нової деталі.

Все - машина готова до роботи! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...