• Головна
  • Як закарпатцям підготуватись до пірнання в ополонку
14:43, 17 січня 2019 р.

Як закарпатцям підготуватись до пірнання в ополонку

Традиційно 19 січня православні християни святкують Хрещення Господнє (Водохреща). Цей день завершає цикл Різдвяних Святок, що проходять в період з 7 січня по 19 січня. Головним святковим обрядом Водохреща є пірнання у льодяну воду.

Як правильно занурюватись у льодяну воду, чому потрібна підготовка до пірнання читайте в публікації.

Традиції

З грецької «хрещення» перекладається як «занурення в воду». Через цей процес людина стає членом церкви. Сам обряд хрещення відносять до таїнств, коли відбувається благодать бога.

Починають святкувати Водохреща ввечері – 18 січня в водохресний святвечір, коли відбувається велике освячення води. Цю воду потім п'ють натщесерце по чайній ложці. Вважається, що її потрібно пити навіть до прийому ліків, бо саме таку воду називають найкращими ліками від усіх хвороб: як фізичних, так і духовних. Прийнято вважати, що свята вода не псується, але хімічні зміни у такій воді після освячення і досі не виявлені.

Зранку 19 січня традиційно прийнято пірнати у ополонку. Однак щоб таїнство водохреща відбулось, священник має опустити в ополонку хрест. Тепер ополонка носить назву «іордань», а вода в ній – «велика агіаса». Вважається що вода тоді набирає цілющу силу.

Однак не варто забувати, що освячена вода з ополонки може мати не тільки цілющі властивості, а й стати причиною серйозних захворювань. То ж до пірнання треба підготуватись. 

Підготовка і процес пірнання

Рекомендується починати підготовку до пірнання хоча б за два дні. Так, перший день підготовки необхідно почати з зарядки та контрастного душа. Процедура не складна: стояти перші дві хвилини під теплою водою, далі поступово переходити на холодну, починаючи з ніг до ікр та рук до ліктів. Потім – інших кінцівок. Процедуру потрібно повторювати 3-4 рази за день, кожен раз подовжуючи тривалість обливання холодною водою і збільшуючи ділянки тіла, які обливають водою.

На другий день необхідно збільшити кількість часу під холодною водою і бажано стояти під душем вже повністю. Однак лікарі не радять стояти більше 5-7 хвилин під водою, яка повинна бути не нижче 15 градусів.

В день пірнання шкіру рекомендують захистити – намазати жиром, олією або кремом.

Роздягатись на морозі треба поступово. В процесі радять робити активні вправи – стрибки чи присідання. Взуття необхідно знімати останнім. 

Заходити в воду необхідно так само – поступово. Повернутись обличчям до берега і присівши окунутись.

Пірнати потрібно не з головою, на 10-15 секунд максимум, оскільки холод – це стрес для організму. Після занурення потрібно швидко розігрітись, вдягнути теплий і сухий одяг і випити гарячий чай.

Алкоголь ні до ні після занурення вживати не можна.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пірнання #ополонка #підготовка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...