09:15, 8 листопада 2018 р.
Акція "Купи зустріч - подаруй дитині свято": Найцікавіші факти, вражаючі ставки та історії кохання волонтерів (ІНТЕРВ'Ю, ФОТО)
Для волонтерів благодійної акції «Купи зустріч – подаруй дитині свято», робити добро – це щорічна традиція як «різдвяний вечір з батьками».
Зараз акції вже 10 років, її засновник - Денис Ман, колись очолював студентську раду області. Разом зі студентами вони вирішили зробити щось благодійне, та запозичили ідею з інших областей, оскільки тоді це було популярно. У перший рік провели тільки декілька зустрічей між собою, а на наступний рік зібрали вже біля двох тисяч. На четвертому році до акції приєдналася дружина Дениса - Марія.
У 2016 році було утворено благодійний фонд "Купи зустріч -подаруй дитині свято".
Починали із стартової ціни - 5 гривень за "лот", потім підняли до 10 грн, минулими роками стартова ціна була 20 гривень, а крок ставки - 10 гривень. Цього року початкова ставка – 50 грн, крок – 20 гривень, завдяки цьому суми дуже швидко виростають.
Про найцікавіші моменти в історії акції, зібрані суми, курйози та пережиті хвилювання з нами поділилася одна із "лідерок" благодійного руху - Марія Ман та волонтерка Катерина Чікут.
- Яку найбільшу суму вам вдавалося зібрати?
- Це було минулого року - ми зібрали 250 000 гривень і ще 30 000 зібрали протягом року. 10% відсотків від зібраних сум просто скидують люди, які хочуть допомогти.
Волонтери самі активно купують лоти: минулого року Катя Чікут купила 10 лотів. Всі чеки зберігаються, все відбувається прозоро, будь-хто може відслідкувати куди йдуть кошти.
- Чому ви проводите таку акцію лише раз на рік?
- У 2015 році акція проходила два рази, одна була з метою допомогти військовим, але воно було не так класно, бо є люди, котрі спеціально чекають листопада, щоб узяти участь в акції, піти на каву, просто поспілкуватися з тими, з ким давно не бачилися. Це передноворічний поклик робити щось добре. Є люди, які приймають участь вже 10 років, це для них традиція, як різдвяний вечір з батьками.
- За скільки було продано найдорожчий лот?
- Це було 10 000 гривень і покупка була зроблена однією ставкою, тоді закарпатець, який проживає в Англії, купив зустріч із трьома дівчатами-волонтерками, які назвали себе «Мукачівською хунтою».
- Чи часто трапляються провальні лоти?
- Таке стається кожного року. Минулого року приблизно 25% покупців не оплатили куплені лоти. Але цікавим є те, що найбільші ставки завжди оплачують. Волонтери завжди відтягують з оплатою, дають більше часу.
- З якого віку можна брати участь в акції?
- Участь в акції можна брати тільки з 16-ти років. Є у нас одна дівчинка, котрій минулого року було 15 і вона не змогла взяти участь, а цього року першою виставила свій лот.
Як повідомляють волонтери, акція стартувала успішно, ставки ростуть дуже швидко. Наприклад, уже під час запису нашої розмови (яка відбувалася у вівторок, 6 листопада) був лот зі ставкою у понад 1000 гривень.
- Чи бували якісь особливо цікаві ситуації під час зустрічей Лота та Покупця?
- Часто лоти купують друзі, які давно не бачились, щоб мати змогу зустрітися та поговорити. До зустрічі багато хто пропонує каву, похід в кіно, катання на ковзанах, якийсь майстер-клас. Я минулого року проводила урок зі сноубордингу. Часто Покупець і Лот стають друзями, Катя Чікут зі своїм першим покупцем спілкуються і досі, хтось починає зустрічатися. Під час однієї поїздки два волонтери познайомились, а потім одружилися.
- Які місця вам найбільше запам'ятовуються?
- Особливою для нас єПерехристянська спецшкола-інтернат I-II ступенів. Тут вчаться дітки з вадами, але вони не опускають руки, знаходять в собі сили. Нашою гордістю є Слава Роман, у нього вади опорно-рухового апарату, але хлопчик займається пауерліфтингом, армреслінгом, є чемпіоном по тенісу. Директор, Михайло Михайлович, багато робить для інтернату - він дбає про те, щоб діти займалися спортом, у них запроваджена працетерапія: дівчатка вишивають і кулінарять, хлопці майструють».
Марія Ман розповідає:
«Зараз ми проводимо проект-експеримент: кожен місяць у четвер їздимо в Ільницю, щоб проводити з дітками час, ми розповідаємо їм про професії, дивимось фільми, їмо піцу та п'ємо колу, одного разу приїздили з поліцейськими, що особливо сподобалося діткам. Вони бачать приклад, а це головне».
Влітку волонтери в одній зі шкіл-інтернатів власноруч розфарбували стіни у кімнатах діток.
Приїздили також на випускний.
У розпал акції волонтери постійно роблять або флешмоб, або знімають якесь відео. Цього року щось подібне теж готується, а от що саме - тримають у секреті. Через три тижні побачимо.
«Ми - відкрита організація, не закритий клуб, завжди раді новим людям, бо інколи їх дуже не вистачає. Часто в поїздки їздить 5 людей, а треба хоча б 15, щоб приділити увагу більшій кількості діток», - розповідає Марія Ман.
16 грудня в Ляльковому театрі відбудеться Велика зустріч: буде концерт та звіт про зібрані кошти.
Закликаємо всіх не бути байдужими, а брати участь в акції та долучатися до благодійної акції "Купи зустріч - подаруй дитині свято". Ми можемо подарувати діткам новорічну казку, тож давайте робити світ кращим та добрішим разом!
Розмовляла Руслана Паращук, спеціально для видання 0312
Читайте також: Надія Дьолог: "Люди кажуть, що у жінок з ім'ям Надія важка доля, а я - щаслива" (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...