Срібло - благородний метал, що володіє, на відміну від золота і платини, масою цілющих властивостей. З нього виготовляють не тільки ювелірні прикраси, але і столові прибори і предмети декору. Популярність срібних виробів дає привід підробляти метал, замінюючи його іншими матеріалами :

· алюмінієм,

· цинком,

· свинцем та ін.

Інколи, щоб приховати сліди підміни, вироби,виготовлені з різних металів та їх славов, покривають тонким шаром срібла, за рахунок чого стає важко відрізнити їх від повністю срібного. Як розпізнати ювелірний виріб і відрізнити срібло від підробки? Щоб про це дізнатися, вам треба перейти за посиланням на сайт ювелірного інтернет-магазину 925.ua. Є кілька способів. Деякими з них можна скористатися, не звертаючись до ювелірів або оцінювачам.

Тактильний спосіб

Насамперед варто взяти виріб зі срібла в руки. Так як у срібла досить високий коефіцієнт теплопровідності він швидко приймає температуру навколишнього середовища: в руках стає теплим, у гарячій воді - гарячим. Інші метали або сплави настільки швидко не нагріваються. Однак даний метод виявлення підробки малодостоверен, адже деякі метали, наприклад, мідь, також мають високий коефіцієнт теплопровідності.

Щоб відрізнити срібло від підробки, потріть виріб руками. Після срібного на шкірі не повинно залишитися слідів. Якщо ж шкірний покрив в місцях дотику став темним, в матеріалі товару є великий відсоток домішки цинку. Не варто плутати цей ефект з потемнінням срібла в процесі шкарпетки прикраси, який відбувається за сірковмісних шкірних виділень.

Проба

Якщо у вас з'явилися сумніви щодо вихідного матеріалу прикраси або срібного вироби, варто пошукати знак проби. На підроблених товарах він може бути нечітким або стертим наполовину. На виробах російського виробництва поряд з цифрами може стояти зображення дівчини в кокошнику, українського - позначка у вигляді тризуба. Іноземні товари можуть бути марковані словом «silver», але розглядаючи пробу потрібно бути гранично уважними, так як написані поруч слова «pl.» або «plated» означають, що на виробі є сріблення, а сам товар виконаний з іншого металу. Фахівці відзначають, що на підробках найчастіше ставиться тільки відмітка у вигляді числа «925».

Магніт

Варто розповісти і про інший витончений метод обману покупців, як створення виробів з різних матеріалів. Наприклад, ланцюжок або браслет, який складається з декількох ланок, може містити й срібні елементи з пробою, і ланки не з срібла, на які пробу не ставлять. Як відрізнити срібло від підробки в такому випадку? Може допомогти звичайний магніт. Деякі метали або сплави він притягує, зате срібний виріб - ніколи.