У вівторок, 24 лютого, під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА Михайла Рівіса відбулась нарада щодо вирішення проблемних питань пасажирських перевезень в області.
Участь у нараді взяли представники управління Укртрансінспекції в Закарпатській області, Державтоінспекції, управління державної служби боротьби з економічними злочинами ГУ МВС в Закарпатській області, ВАТ «Закарпатавтотранс», громадських організацій, а також перевізники.
Високі ціни на пальне та робота на маршрутах нелегальних перевізників – це ті чинники, які впливають на низьку рентабельність пасажирських перевезень, - наголошувалося під час наради.
«В краї значно активізувалася категорія перевізників, які мають ліцензії на перевезення пасажирів на таксі, а фактично здійснюють перевезення на маршрутах загального користування. Цим практично витісняють регулярних перевізників. Наприклад, на автобусних маршрутах Тячівського та Міжгірського районів» - повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Василь Пригара.
Не сприяє боротьбі з нелегальними перевізниками і мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарської діяльності. Це, зокрема, уповільнило роботу Управління Укратрансінспекції в Закарпатській області.
З початку року інспектори управління спільно з працівниками ДАІ склали 27 адміністративних протоколів про порушення в сфері перевезень.
Михайло Рівіс звернув увагу на необхідності посилення жорстких заходів у боротьбі з «нелегальними перевізниками». Адже, незважаючи на зусилля контролюючих та правоохоронних органів, «нелегальні» перевезення не дають можливість у повному обсязі реалізувати заходи щодо створення сталих умов функціонування ринку надання транспортних послуг регіону.
«Звертаюся в першу чергу до ДАІ: незаконні перевезення, стоянки транспортних засобів «нелегальних» транспортних засобів – докласти максимум зусиль, щоб таких понять в Закарпатті не було. Сьогодні є співпраця і з громадськими організаціями, і з перевізниками, і з представниками влади. Спільними зусиллями ми маємо вирішити цю проблему», – наголосив Михайло Рівіс.
Відтак, за результатами наради Управлінням Укратрансінспекції, ДАІ та Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС надано доручення у межах компетенції активізувати роботу, спрямовану на виведення з ринку перевізників, які здійснюють перевезення поза правовим полем. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам доручено продовжити роботу спільних робочих груп з розгляду питань перевезення пасажирів та безпеки дорожнього руху та до 5 березня п.р. надати ОДА інформацію про наявність на території населених пунктів місць відправлення транспорту пасажирських перевізників, які здійснюють перевезення під виглядом регулярних спеціальних перевезень та перевезення груп пасажирів на таксі за автобусними маршрутами загального користування.