Будівництво двох малих гідроелектростанцій біля Ужгороду не тільки забезпечить обласний центр електрикою та водою, а й зупинить масові вирубування лісів на Закарпатті.
Використавши енергопотенціал, створений розгалуженою річковою системою, місто, за словами експерта із будівельного проектування, енергозбереження та чистої енергетики Анатолія Петровського, могло б створити рекреаційну зону й, на додачу, вирішити проблему енергозабезпечення та водопостачання.
Спорудження малих ГЕС дало б можливість створити високорозвинену водну рекреацію від кордону до Невицького замку. За словами експерта, збудувавши дві греблі: неподалік гіпермаркету "Нова лінія" і вище залізничного мосту в районі Радванки, можна підняти рівень води, уповільнити течію річки Уж у центральній частині Ужгорода – і створити аквапарк з човновими станціями, пляжами та водними атракціонами.
Будівництво на базі двох згаданих вище гребель малих гідроелектростанцій дозволить повністю забезпечити Ужгород електроенергією для освітлення, опалення та приготування їжі, зазначає Анатолій Петровський. Така енергія обходилась би місту дешевше, ніж традиційний газ чи навіть електрика, яку до Закарпаття транспортують із сусідньої Івано-Франківщини.
Міні-ГЕС, за словами експерта, можуть вирішити актуальну для Закарпаття проблему повеней і маловоддя, регуляції стоку річок та збереження води. У місцях стоку, говорить Анатолій Петровський, потрібно зробити ставки для збору води і збудувати біля них гідроелектростанції. Таким чином, створення альтернативного екологічно безпечного джерела енергії допомогло б врятувати ліс, 4 млн кубометрів якого щорічно вирубується для обігріву чи приготування їжі. Експерт переконаний, що нестача води в закарпатських селах обумовлена масовим знищенням лісів.
Нині реалізація енергонезалежного проекту зі створення двох міні-ГЕС в Ужгороді, завмерла, уточнює Анатолій Петровський. Громадськість, навчена гірким досвідом, не вірить у позитивні зміни, у те що, міні-ГЕС побудують з думкою про людей і природу.