Особливості святкування: українська молодь готується до Нового року

Вже зовсім скоро Новий рік і всі починають до нього готуватися. Прикрашають оселю, купують подарунки та створюють новорічну атмосферу. Новий рік це час справжніх чудес.

Але для початку визначимо, що для молоді значить це свято

Анастасія Резванова, 17 років. Студентка 1-го курсу ЛНУ ім. Івана Франка, Спеціальність Менеджмент організацій:

“Для мене святкування Нового року має дуже велике значення. Сприймаю це як завершення одного етапу, і початок другого, нового. Очікування нових емоцій, вражень, нових зустрічей і тд. Складання планів на майбутній рік і взагалі розбір виконаних у минулому році планів та досягнутих цілей”.

Іван Обрезков, 17 років. Студент 3-го курсу УТЕК КНТУ:

“Особисто для мене це свято означає побути з сім'єю, як ніколи”.

Катерина Вовканич, 16 років. Учениця УЗОШ №19:

“Новий рік для мене є особливим святом. Саме в цей час збираються всі мої рідні за одним столом. Ми розмовляємо, згадуємо веселі моменти нашого життя і радіємо прийдешньому святу”.

Підготовка до свят - це важливий та досить тривалий процес, адже продовжується протягом усього грудня. Та на жаль у період пандемії не у всіх є настрій і час для цього, але ніхто не забуває про подарунки та прикрашання ялинки i оселі. Купується різний декор, обдумовується святкове меню .

Катерина Вовканич, 16 років. Учениця УЗОШ №19:“На даний момент, в мене ще не підготовлена ялинка і новорічний декор. Єдине, що ми з мамою зробили, це прикрасили наші вхідні двері новорічним вінком. Але будь-яка підготовка для мене є одним з найпрекрасніших моментів свята”.

Мирослав Лисович, 17 років. Студент 1-го курсу УжНУ, Спеціальність Журналістика:

“Щодо підготовки, то цьогоріч я та мої батьки не плануємо нічого грандіозного. Ми вже купили штучну ялинку та думаємо над тим, які подарунки зробити один одному. А також мама роздумовує над стравами, які приготує на цьогорічні свята”.

Наталія Кушмелин, 17 років. Студентка 1-го курсу УжНУ, спеціальність Реклама та зв’язки з громадськістю :

“Кожного року моя підготовка до свята розпочинається з початку грудня, до 15 числа вже обов’язково стоїть ялинка , і полюбляю кожного разу купляти якісь новорічні цікаві іграшки”.

Одним із найважливіших атрибутів свята безумовно є ялинка. В когось вона справжня, адже ніщо не зрівняється з цим ароматом, який навіює новорічну атмосферу. Та і штучна не стоїть у сторонці, а деякі так і зовсім проти натуральних, що є плюсом для екології. Але тут вже кожен обирає для себе.

Анастасія Резванова, 17 років. Студентка 1-го курсу ЛНУ ім. Івана Франка, Спеціальність Менеджмент організацій:

“Жива ялинка, однозначно. З самого дитинства ставимо живу ялинку, тому вже звикла до цього. Щороку ялинка буде різна, і штучна ялинка не наповнить мій дім таким чарівним запахом, який, до речі, теж несе новорічну атмосферу”.

Мирослав Лисович, 17 років. Студент 1-го курсу УжНУ, спеціальність Журналістика:

“Цього року ми обрали штучну ялинку, адже не хотіли влаштовувати метушню у пошуках живої через пандемію, як це було минулого року. Звісно, моя родина, як і я, віддаємо перевагу живій ялинці, адже така ялинка виглядає свіжою, класно пахне, на відміну від штучної”.

Вікторія Казик, 17 років. Студентка 1-го курсу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Факультет іноземних мов:

“Я вважаю, що штучна ялинка більш доречна, так як прослужить багато років та запобіжить вирубці дерев”.

Всі звикли, що Новий рік це сімейне свято, родинний затишок та любов. Завжди приємно згадати з батьками про ваше дитинство, обмінюватися подарунками. Та деяким це з часом набридає, і настільки сумно стає, що найродинніше свято перетворюється звичайне святкування з друзями. Але і в цьому питанні доходять до компромісу.

Вікторія Казик, 17 років. Студентка 1-го курсу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Факультет іноземних мов:

“Я намагаюся поєднати це свято з сім’єю та друзями. Тому названий « Бій курантів» зустрічаю з батьками, а далі проводжу час з друзями”.

Мирослав Лисович, 17 років. Студент 1-го курсу УжНУ, спеціальність Журналістика:

“Цьогоріч я планував поїхати із друзями у Буковель, але, на жаль, через пандемію кожен із нас сидітиме у колі родини. Це, звісно, добре, але кожного року сидіти вдома також набридає, тому я хотів дещо урізноманітнити святкування”.

Катерина Вовканич, 16 років. Учениця УЗОШ №19:

“Святкую у колі сім'ї. Для мене Новий рік та Різдво є сімейними святами. Ми насолоджуємося компанією один одного. І найприємніше - це отримувати подарунки від рідних. З друзями весело, але не так приємно святкувати, як з моєю сім'єю і рідними людьми”.

Владислав Мандрикін, 19 років, м.Дніпро:

“Звичайно ж з рідними, ну а потім біжу до друзів і ми веселимось до ранку, ну не сидіти ж мені всю ніч з батьками”.

Всі знають, що головне на святковому столі це запечене м’ясо, Олів’є та ікра. Це навіть не обговорюється, але у кожної сім’ї є свої традиції, тому що ж готують до Нового року особливого окрім усталених роками страв?

Мирослав Лисович, 17 років. Студент 1-го курсу УжНУ, спеціальність Журналістика:

“Зазвичай це різні салати, багато м‘яса, смажена картопля, грибні кошики, а також велика кількість десертів: торт наполеон, шоколадні кекси, мармелад і тому подібне”.

Скорик Катерина, 17 років, Студентка 1-го курсу Національного Університету «Львівська Політехніка» ІБІС:

“В цілому в нас стіл наповнений різними салатами і закусками. Основне це салат Олів’є, оселедець під шубою та канапки з ікрою”.

Іван Обрезков, 17 років. Студент 3-го курсу УТЕК КНТУ:

“Традиційна страва нашої сім’ї це узбецький плов, багато різноманітних салатів, картопля, люля-кебаб та соління”.

Безумовно у кожної сім'ї є традиції, які переходять з року в рік. Це невід'ємна частина родинних свят. Є багато звичаїв, та в кожної сімї вони різні, це і підхід до вибору вбрання, підбір страв і різні ритуали.

Анастасія Резванова, 17 років. Студентка ЛНУ ім. Івана Франка, Спеціальність Менеджмент організацій:

“Ми звикли запускати салюти, прикрашати разом ялинку і дарувати подарунки лише зранку”.

Скорик Катерина, 17 років, Студентка 1-го курсу Національного Університету «Львівська Політехніка» ІБІС:

“Кожного року ми готуємо салат у вигляді тварини прийдешнього року”.

Катерина Вовканич, 16 років. Учениця УЗОШ №19:

“Так, ми бажаємо один одному, щоб новий рік приніс нам у життя тільки хороші моменти”.

Всі дуже люблять це свято, адже це час позитивних змін у житті, воно наповнене неочікуваними подіями, атмосферою, емоціями та подарунками. Надзвичайно теплий та світлий празник, від якого всі чекають дива.

Мирослав Лисович, 17 років. Студент УжНУ, спеціальність Журналістика:

“Люблю Новий рік за те, що до нього потрібно готуватися: їздити по магазинах, купувати нові речі, а також люблю отримувати подарунки під ялинкою. Інколи, ми з сестрою йдемо запускати феєрверк, або ходимо в гості до своїх родичів”.

Вікторія Казик, 17 років. Студентка Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Факультет іноземних мов:

“Я люблю це свято за те, що де б ти не був, ти можеш завжди приїхати додому, зустрітись зі своїми друзями та родичами. Також, провести гарно час”.

Наталія Кушмелин, 17 років. Студентка 1-го курсу УжНУ, спеціальність Реклама та зв’язки з громадськістю:

“Новий рік — це абсолютно точно моє улюблене свято. Воно наповнене радістю, веселощами й надією. Крім цього, це єдиний день у році, коли не тільки діти, а й дорослі починають вірити в диво. Ще з самого дитинства я обожнюю Новий рік. І не дивно, адже це чарівний час, коли можуть здійснюватися найзаповітніші бажання. Це свято завжди, особисто в мене, асоціюється з запахом мандарин та безліччю смачних різнокольорових цукерок. Саме вони для мене є вірною ознакою наближення Нового року”.

Різні люди, слова, святкування. Але всіх їх поєднує одне – чарівне свято Нового року. Усюди святкова атмосфера, особливо гарно, коли в новорічну ніч стоїть сніжна погода. У вікнах усіх будинків мерехтять різнокольорові вогники. Уже всі в передчутті дива, це найказковіше переживання. Та якщо раптом у вас ще немає святкового настрою, то вмикайте новорічний плейлист та читайте книги про магічне свято зими.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

Книги, які асоціюються з Новим роком

Софі Кінселла «Шопоголік і Різдво»

Джоан Роулінг «Гаррі Поттер і Філософський камінь »

Микола Гоголь «Ніч перед різдвом»

Розамунда Пілчер «Напередодні Різдва»

Новорічний плейлист:

Dean Martin - Let it snow

Frank Sinatra - Jingle Bells

Wham! - Last Christmas

Sam Smith - Have Yourself A Merry Little Christmas

Mariah Carey - All I want for Christmas

Feduk- Хлопья летят наверх

We Wish You a Merry Christmas;

SALES - Chinese New Year

Bryan Adams – Christmas Time

Frank Sinatra - Wonderful World

Dean martin- sway

Frank Sinatra- That's Life

Alphaville - Forever Young

Abba - Happy New Year

Vance Joy - Riptide

Sam Smith - Have Yourself A Merry Little Christmas

Jay-Z feat. Alicia Keys – Empire State of Mind

автор Марія Пасічник