Одне з важливих завдань, яке покладено на військовослужбовців Національної гвардії України, є екстрадиція осіб. Це одна з форм міжнародної співпраці в боротьбі зі злочинністю. Аби якісно виконувати це завдання, окрім фахової підготовки, необхідна і якісно налагоджена взаємодія з Державною Прикордонною службою та Інтерполом.
Здавалося б, що може бути складного у тому, аби приїхати на один з пунктів пропуску на державному кордоні, прийняти злочинця (чи привезти його) та отримати його з рук правоохоронців іншої країни (чи передати іноземним полісменам). Але ж ні, процес підготовки до екстрадиції доволі кропіткий і тут потрібні не лише тренування, а й, в деяких випадках, багаторічний досвід роботи.
Карантинні заходи у світі, у зв’язку з захворюваністю на COVID-19, внесли свої корективи у виконання завдань з екстрадиції. Ні, виконувати їх не перестали і це ніяким чином не відобразилось на якості їх виконання. Просто відтепер потрібно дотримуватись суворих мір безпеки щодо здоров’я нацгвардійців та осіб, які задіяні до екстрадиції.
Підготовка до екстрадиції відбувається так само як і раніше. Розпочинається вона з відбору військовослужбовців. Звертається увага на їх досвід, кваліфікацію, фізичні дані. Вони проходять медичний огляд, з ними працює психолог. Перед виїздом обов’язково проводяться інструктивні заняття, на яких відпрацьовують прийми рукопашного бою, порядок виконання служби, надання першої медичної допомоги та дії особового складу варти у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Тільки відтепер нацгвардійці 2 Галицької бригади виконують усі ці дії у захисних костюмах, масках, рукавичках. По прибуттю на пункт пропуску усім обов’язково заміряють температуру. Стосується це і тієї особи, яку нацгвардійці беруть під варту. Але температурний скринінг роблять представники Державної прикордонної служби. Обов’язковим є і часта дезінфекція рук.