Наїстись, розважились та спалили Мару: як закарпатці відгуляли на «Ужгородській палачінті»

Триденний фестиваль «Ужгородська палачінта» відбувся в обласному центрі Закарпаття. 10-ки видів начинок та млинці усіх кольорів веселки – зимовий фестиваль вміє дивувати.

Є палачінти і з шоколадом, варенням, згущенкою, мясом, та навіть рибою. Журналіст за фахом Олексадра Туранова вже вчетверте бере участь у фестивалі. Акцент робить на домашніх начинках.

Щодо начинок- ми використовуємо тільки домашні джеми, мама робила. ми беремо різні шоколади, топінги. людям найбільше подобається цьогоріч з ананасом і шоколадом.» - розповідає учасниця фестивалю Олександра Туранова.

«Хабар», «Нелегал», «КПП» та «Чорний нал» — млинці з такими назвами продають в ятці КПП «Контрабас». Не тільки смачно почастувати, а ще й підняти настрій вирішили волонтери «Руху підтримки Закарпатських військових». Вони представили найбільший асортимент. Серед фаворитів солодкі млинці, каже волонтерка Еліна РЄЗНІКОВА

За найсмачніші палачінти учасників нагородили Золотою палачінтовкою. Цьогоріч її отримала Наталія Ганусин зі своїми млинцями з м’ясом. Жінка зізнається- рецепт найсмачнішої Закарпатської палачінти це любов.

«Справжня Закарпатська палачінта така як роблять наші мами, наші бабусі. Це мука, яйце, молочко, олійка і, звичайно багато багато любові. Не очікувала, що отримаю нагороду, бо наші млинці не є якісь вишукані, ресторанні. Твони такі, як ми вдома робимо, але напевно тим ми і сподобались журі.» - розповіла володарка «Золотої палачінтовки».

Цьогоріч і рекордна кількість локацій з млинцями — більше 20. Організатори також обіцяли встановити рекорд з продажу млинців. За результатами фестивалю можна буде порахувати і загальну кількість проданих.

Окрім палачінти на фестивалі можна було поласувати й іншими традиційно закарпатськими чи угорськими стравами. На різних локаціях проводили конкурси, а з дітками працювали аніматори, поки батьки смакували млинцями. А завершили фестиваль вже традиційно спалюванням мари. Цей символ має відігнати зиму, та покликати весну. А ще ужгородці вірять, що разом з марою мають згоріти всі біди та негаразди.

Про емоції від фестивалю - в сюжеті Уж-Інформ: