Про готовність закарпатської медицини до змін у фінансуванні, створення госпітального округу, комп’ютерізацію лікарень, будівництво амбулаторій та про інші актуальні питання галузі йшлося на розширеній нараді за участі заступника голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенко, директора департаменту охорони здоров’я Єлизавети Біров, керівників медзакладів області, підрозділів райадміністрацій та міськвиконкомів.
З 1 квітня 2020 року механізм фінансування закладів змінюється: з медичної субвенції на розрахунок за надані послуги з Національною службою здоров'я.
Кожен заклад охорони здоров’я за наявності належних умов, обладнання та лікарів може надавати медичну послугу в рамках програми медичних гарантій. Оплата НСЗУ безпосередньо лікарням дозволить пацієнтам отримувати безоплатно медпослуги за чотирма пріоритетними напрямками: лікування інсультів, інфарктів, пологи та неонатальна допомога.
Також будуть фінансуватися шість видів діагностики - амбулаторна, стаціонарна, хірургічна допомога, паліативна допомога і мобільні стаціонарні бригади та 4 види реабілітаційних послуг.
Однак, для того щоб НСЗУ могло оплачувати ці медпослуги, всі державні заклади повинні пройти перетворення у комунальні неприбуткові підприємства, бути підключеними до медичних інформаційних систем, укласти договір з НСЗУ і найголовніше – відповідати всім вимогам та стандартам надання медичної допомоги.
А це не тільки належне обладнання та фаховий персонал, але й повний спектр всіх медичних послуг. Як зазначила директор департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров: