Сьогодні, 27 листопада, управлінець та фахівець у сфері менеджменту та залучення інвестицій Володимир Панов презентував свою нову книгу «Перший інвестор» . Зустріч із журналістами проходила у зручному форматі відкритої розмови в одній із кав’ярень-кондитерських Ужгорода. У книзі – збірка статей про економічний успіх Закарпаття у період з 2001 по 2004 роки: огляди тогочасних ситуацій разом із сучасним поглядом на це.
До створення книги Володимира Панова спонукала робоча необхідність: «Писати книги – не моя місія, не моє покликання і хобі. Однак на певному етапі життя мене почали запрошувати на круглі столи, інвестиційні форуми тощо із проханням розповісти про успіх Закарпаття у 2001-2004 рр. І для цього щоразу треба було шукати всі матеріали, аби був виступ. Згодом настав час усе систематизувати. В результаті вийшов непоганий матеріал, який можна перетворити на книгу».
За словами автора, період з 2001 по 2004 роки був своєрідним закарпатським економічним дивом. Робота з бізнесом і ТНК; з’явилися лідери економічних перетворень; використовувався весь спектр законодавчої бази; економіка стала демонструвати позитивні тенденції росту. «У край надійшло 150 мільйонів доларів США прямих іноземних інвестицій. Ми набрали хороший темп, оцінювали не результати, а тенденції, які вдалося виробити. На жаль, зараз ми це втратили»
Володимир Панов каже, що для того, аби підняти економічний стан, не обов’язково потрібно іти чи повертатися у влади. Важлива не твоя посада, а те, що ти робиш. «Нам треба сподіватися не на владу, а на самих себе. Потрібно об’єднуватися, створювати громадянське суспільство, критичну масу людей, яка змусить владу це робити. Я вважаю, що ми зараз на шляху її створення. Потрібно лише 10% населення, аби це спрацювало», - зазначає автор книги.
Ключовим рішенням для підняття економіки Закарпаття є розробка стратегії, де на першому місці стоятиме забезпечення благополуччя, достойного рівня життя і соціальної захищеності кожного мешканця. Інвестиції з Європи можуть відіграти у цьому важливу роль, адже, якщо перенести виробництва із заходу Європи на схід, до нашої області, з величезними ресурсами і потенціалом, то вже не Україна проситиме вступу в ЄС, а Євросоюз хотітиме, аби ми були країною-членом.
Наразі книга вийшла у двох варіантах: чорно-білому та кольоровому. Як зазначив Володимир Панов, це – пілотний проект, тому тираж, зокрема, кольорових книг наразі невеликий. Але за місяць-два планують повторити друк книг із більшим тиражем.