Експеримент триває: в ужгородській ЗОШ №3 телефони учнів ховають у сейф (ФОТО)

Сьогодні більшість школярів приходять на уроки із смартфонами і планшетами. Учні часто під час занять бавляться в ігри чи сидять у соцмережах.

Для вчителів це справжній жах. А що вони можуть вдіяти у такій ситуації? І чи говорить така неувага на уроці про непрофесіоналізм вчителя?

З юридичної точки зору забирати мобільні телефони не правильно. Адже телефон, як і портфель чи піджак учня, є його особистою річчю. Забираючи ґаджет, вчитель порушує законне право власності дитини.

Однак, відомо, що кожна школа може прийняти внутрішньо шкільні правила, де б це обумовлювалося.

Ужгородська спеціалізована школа №3 і є прикладом такого рішення. У цій школі учням 6-Б класу, з ініціативи батьків, заборонено користуватися ґаджетами під час уроків.

Кореспондент Сайту міста Ужгорода поцікавився у школярів, чи подобається їм така інновація.

Учні стверджують, що спочатку не хотіли відмовлятися від смартфонів у школі, а за місяць звикли. Діти розповіли, що на перервах бавляться у розвиваючі та активні ігри, більше спілкуються з однолітками та знаходять нові розваги.

Шестикласники пригадали також випадки, коли настільки захоплювались іграми в класі, що забували забирати мобільні телефони і повертаються додому без них.

Директор школи Світлана Фесенко розповідає, що така ідея виникла у батьків, яку залюбки підтримали вчителі і облаштували сейф із іменами-підписами власників телефонів.

Ключ від сейфу зберігає учениця, якій доручили цю відповідальність.

За словами педагогів, якість навчання від такого експериментального підходу покращується і зауважили, що невдовзі таку ідею підтримають і інші класи.

Нагадаємо: ЗНО з української мови: трьом школярам з Ужгорода анулювали результати через користування телефоном.