Кіберполіція України попереджає про нові схеми шахрайства з метою отримання доступу до банківських рахунків українців, які злочинці використовують, підміняючи перші три цифри номера телефону (відповідного коду оператора або стаціонарних номерів).
Про це пише "24 канал" із посиланням на прес-службу Департаменту кіберполіції НПУ.
"Зловмисники діють зазвичай за наступною схемою: використовуючи послугу телекомунікаційних операторів щодо підміни номеру (перших трьох цифр коду оператора), під виглядом банківської установи розповсюджують СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Для вирішення питання щодо "розблокування" картки, вони пропонують зателефонувати на вказані у СМС номери телефонів", – йдеться у повідомленні.
Далі, коли власник платіжної картки телефонує за цим номером, злодії випитують всю інформацію про номер картки, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані, видаючи себе за банківських працівників.
Шахраї, маючи цю інформацію, знімають усі заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки.
"Звертаємо увагу, що здебільшого шахраї використовують номери різних операторів мобільно зв’язку та стаціонарних телефонів. Слід зазначити, що практика виявлення злочинів такої категорії свідчить про те, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовуються злочинцями, знаходиться на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської областей", – зазначають у Кіберполіції.
Зважаючи на це, спеціалісти з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати будь-які свої персональні дані стороннім особам. А в разі отримання подібного повідомлення, у першу чергу звертатися до банківської установи, в якій ви обслуговуєтесь.
Нагадаємо, 25-річна мешканка Минаю виманювала у людей гроші через Інтернет.