Японія завезла в ужгородські дитсадки обладнання на 1,4 мільйони гривень

У місті 30 дошкільних навчальних закладів надають освітні послуги для понад 5570 дошкільнят. Усіх цих дітей під час перебування в садочку необхідно забезпечувати чотириразовим харчуванням.

Як повідомляє газета "Ужгород", обладнання кухонь усієї мережі ДНЗ морально застаріле (здебільшого 70–80-ті роки), часто виходить з ладу і потребує дорогого ремонту. На жаль, упродовж минулих 25 років для модернізації робочих зон та обладнання кухонь із бюджету міста кошти не виділялися. Питання несправності або відсутності обладнання вирішується, як правило, заміщенням техніки персоналом кухонь або ж придбанням за кошт батьків побутової техніки, яка не спроможна задовольнити потреб закладів у повному обсязі. Водночас витрати на оплату енергоносіїв становлять другу за обсягами (після заробітної платні) статтю витрат закладів. Тому з року в рік на розвиток мережі дошкільних закладів залишалися крихти, тож годі було й мріяти про нове обладнання.

– У жовтні 2014 року, за результатами громадського моніторингу доступності для дітей мережі дошкільних закладів, разом із управлінням освіти Ужгородської міської ради ми подали заявку уряду Японії на отримання міжнародної технічної допомоги, – розповідає керівник «Проекту покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгорода» Микола Яцков. – За участі посадовців посольства Японії було узгоджено технічні аспекти обладнання, проведено тендерну оцінку цінових пропозицій та вибірковий моніторинг кухонь дитсадочків у серпні 2015 року.

15-го березня 2016 року за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі Сумі відбулася урочиста церемонія підписання грантової угоди «Проект покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгорода».

За словами начальника управління освіти Оксани Бабунич, надана допомога на суму 1,4 млн. грн. повністю забезпечить потреби 26-ох із 30 дитсадків у професійному кухонному обладнанні. Заклади матимуть нові м’ясорубки, електроплити, жарові шафи, електричні сковорідки, котли на 60-100 літрів, морозильні камери, холодильники тощо. Очікується, що за 30-45 днів до нас надійде 86 одиниць кухонного обладнання.

Решта дошкільних закладів, які не потрапили у вибірку, матимуть можливість отримати необхідне обладнання в рамках Програми матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів на 2016–2020 роки.

У будь-якому разі цей проект демонструє унікальні можливості, доступні органам місцевого самоврядування і громаді завдяки співпраці. Тільки разом ми спроможні долати труднощі та розв’язувати складні проблеми.

Довідково: Проект «Покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгорода» виконує Карпатське агентство прав людини «Вестед» за партнерської участі управління освіти Ужгородської міської ради. Він буде реалізований в рамках Програми безвідплатної допомоги за проектами людської безпеки «КУСАНОНЕ». Програма спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами.

Ця грантова допомога є свідченням зусиль Японії для досягнення людської безпеки – пріоритетного напрямку японської політики щодо поглиблення міжнародної співпраці, яка стає все важливішою.

Від 2002 року дотепер в Україні в рамках Програми «КУСАНОНЕ» реалізовано дев’яносто сім проектів, на загальну суму близько 7,1 млн. доларів США. Ці гранти є частиною Японської Офіційної Допомоги Розвитку для України.

Загалом від березня 2014 року Японія надала фінансову підтримку для стабілізації та стимулювання реформ в Україні на загальну суму 1,85 млрд. доларів США.